Piątki zebrane #16

Najczęściej otwierane wpisy na blogu W dymku w roku 2020.

Rokroczną tradycją mojego bloga jest, że podsumowując mijający rok przedstawiam listę najpopularniejszych wpisów. Nie inaczej będzie tym razem.

Kilka „cyferek” na początek. Rok ubiegły zamknąłem liczbą 102 wpisów, które składały się z 31 098 znaków. Na tę liczbę głównie złożyły się moje felietony „Słowa w dymku na niedzielę”, które postanowiłem „zarchiwizować” na blogu po fali „przejęć” kont na fejsbuku. Porównując rok do roku, to w 2019 napisałem 80 tekstów. Ponadto zanotowałem wzrost odwiedzin o 13%.

Podobnie jak w latach poprzednich listę najchętniej czytanych postów podzieliłem na kilka kategorii. Z przyczyn oczywistych, wszak „Podsumowania i zapowiedzi” są czytelniczymi hitami, a że nie tylko ujawnianiem sekretów człowiek żyje, stąd inne wpisy na liście. Dodatkową nowością będzie pozycja na liście wszystkich odsłon.

Bez zbędnego przedłużania, startujemy.

Najpopularniejsza piątka

Miejsce 5 (pozycja na liście 5) – 20/21 Podsumowania i zapowiedzi Non Stop Comics – na najniższym stopniu stanęło wydawnictwo Non Stop Comics ze swoimi planami wydawniczymi na rok 2021, które zaledwie w kilka tygodni przebiło publikacje ze znacznie dłuższym stażem na blogu.

Miejsce 4 (4) – To może być mało ciekawe dla komiksów, ale lepsze dla świata – wywiad jaki przeprowadziłem z Arturem B. Chmielewskim, czyli synem Papcia Chmiela szturmem zdobył miejsce tuż za podium, ale – podobnie jak wpis o NSC – rywalizował z wpisami, które można było przeczytać na blogu od stycznia.

Miejsce 3 (3) – Podsumowania i zapowiedzi Timof Comics – edycja 2019/2020

Miejsce 2(2) – Podsumowania i zapowiedzi Studio Lain – edycja 2019/2020

Miejsce 1(1) – Podsumowania i zapowiedzi Ongrys – edycja 2019/2020

Wywiady

W kwietniu postanowiłem zapytać twórców komiksowych o ich opinie na temat wpływu na rynek komiksowy i te wypowiedzi zdominowały tegoroczne wywiady.

Miejsce 5 (18) – dni w czasach pandemii – Unka Odya

Miejsce 4 (14) – Dni w czasach pandemii – Henryk

Miejsce 3 (11)- Dni w czasach pandemii – Tomasz Grządziela

Miejsce 2 (10)- Dni w czasach pandemii – Krzysztof Owedyk

Miejsce 1(4) – To może być mało ciekawe dla komiksów, ale lepsze dla świata

Publicystyka

No cóż, nie będę ukrywał, że publicystyka jest tym, co najbardziej lubię „tworzyć” na blogu. Z racji tego, że felietony publikuję na FB, to w tym miejscu najbardziej poczytne miejsca zajęły moje refleksje na temat różnych okładek komiksowych.

Miejsce 5 (30) – Moje archeo: Liga Obrońców Planety Ziemia – Muszę przyznać, że podkastowanie nie jest tym, z czego byłbym dumny, ale towarzyszące nim wpisy cieszą się całkiem sporą popularnością. Choćby pierwszy (i jak na razie ostatni) z serii „Moje archeo”, w którym przypominam polskie komiksy, które nie miały szczęścia do wznowień.

Miejsce 4 (27) – Okładkowe perełki #66 – postanowiłem trochę zmienić formułę wpisów do cyklu o okładkach, które w jakiś sposób mi się spodobały, na takie, które mnie zaintrygowały do przedstawienia pewnych historii lub ciekawostek. Ten wpis dotyczył „radium girls”, czyli kobiet pracujących w fabrykach zegarków, które przez fatalne warunki zatrudnienia i brak wiedzy o radiacji, uległy napromieniowaniu.

Miejsce 3 (24) – Okładkowe perełki #70 – kolejna okładka, która była inspiracją do przedstawienia hipotez na temat śmierci jednego z największych zbrodniarzy.

Miejsce 2 (20) – Produkt naszych czasów – kolejny podkastowy wpis. Tym razem na temat kultowego magazynu „Produkt”.

Miejsce 1 (15) – Naści talara za autograf – tekst, który towarzyszył podkastowi na temat płacenia za autografy.

Tak oto wyglądał ubiegły rok. Dziękuję ci, że zaglądasz tutaj, bo każdy przeczytany przez ciebie tekst jest dla mnie paliwem do dalszego pisania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s