Piątki zebrane #6

Tydzień z Blerem.

W dzisiejszym wpisie kilka ciekawostek, których możesz nie znać jedynie po lekturze komiksów z serii „Bler”.

Tajemniczy menedżer.

B01
Luigi Vercotti wpomina początki współpracy/ Źródło: Blik Studio/Rafał Szłapa

Kiedy Rafał Szłapa samodzielnie wydał swój pierwszy album o Blerze i uświadomił sobie, że teraz będzie musiał zająć się jeszcze marketingiem, to z pewnością wydało mu się to totalną abstrakcją. Za promocję albumowej wersji zabrał się jego alter ego, Luigi Vercotti, o którym Rafał mówił: „- To był żart, który wypożyczyłem z Monty Pythona. Tam Luigi był sponsorem skoku przez kanał La Manche. Pomyślałem, że moje działanie jest bardzo podobne do tamtego, czyli misja niemożliwa do zrealizowania”.

Jak Ci ma imię?

Gdy wpiszesz w swojej przeglądarce słowa „Bler” i „Kraków” to jest duże prawdopodobieństwo, że trafisz na stare newsy o wizycie byłego brytyjskiego premiera, Tonego Blaira w Polsce. Jak widać niewiele ma to wspólnego z naszym bohaterem, który swoje imię wymyślił sobie pod prysznicem: -„…ale nie moim prysznicem tylko jego.W drugim odcinku wydawanego w Arenie Komiksu jest taka scena, kiedy partnerka zaproponowała bohaterowi, że trzeba będzie mu wymyślić jakieś imię, ale kiedy wyszedł z kąpieli odparł, że nie będzie to potrzebne, bo ma na imię Bler” – opowiedział autor. W rzeczywistości Rafał wzorował się na rockowej kapeli Blur.

wp-1490609637254.jpg
Czekając na rysunek w komiksie zapytaj o inne prace.

Tropiąc herosa.

Możliwe, że jego historia Blera jest tylko fikcją, ale miejsca i budynki już nie. Rafał Szłapa bardzo sumiennie podszedł to pokazania Krakowa w swoich komiksach. Żeby przybliżyć czytelnikom specyfikę tej serii autor przygotował książeczkę, gdzie zaprezentował wszystkie kluczowe lokalizacje i charakterystyczne krakowskie budowle wraz ze swoim autorskim komentarzem. Publikację „Śladami Blera” można było otrzymać wspierając wydanie jednego z wcześniejszych tomów. W sprzedaży jest niedostępna, ale jeśli poszukasz Rafała na którymś z festiwali komiksowych, to z pewnością dotrzesz do tej książeczki.

Miażdżąca krytyka.

Na początku kwietnia, na kilku portalach i blogach, ukazały się recenzje najnowszego tomu „Psie imperium”, gdzie w mniej lub bardziej dosadnych słowach skrytykowano ten komiks. Jeśli w tej chwili wydało Ci się, że coś tu nie gra, przecież premiera tej części Blera miała miejsce znacznie później, bo we wrześniu a nie w kwietniu, spieszę z wyjaśnieniami. Otóż był to tylko primaaprilisowy żart.

Bohaterstwo nic nie kosztuje.

BLEROKLADKA2010
Okładka części pierwszej/ Źródło: Blik Studio/Rafał Szłapa

Jeśli, mimo wielu pochlebnych recenzji, rekomendacji od czytelników, czy pozytywnych komentarzy, nadal się wahasz, czy kupić sobie ten komiks, odwiedź blog Rafała Szłapy, gdzie znajdziesz link do darmowej wersji tomu „Lepsza wersja życia”. Jestem przekonany, że po jego lekturze szybko zdecydujesz się wejść do świata Blera. Jak dodaje autor: „-Mimo tego, że część pierwsza jest dostępna za darmo, nadal sprzedaje się bardzo dobrze”. Jak widać, czytelnicy doceniają jakość pracy i gotowi są kupować ten komiks.

W cyklu „Tydzień z Blerem” ukazały się:

Dzień 1. „7 twarzy Blera” – gdzie zaprezentowałem wszystkie komiksy z serii „Bler”.

Dzień 2. „Mówiono mi, że skończę na ulicy” – gdzie porozmawialiśmy z Rafałem Szłapą o rozwoju jego kariery.

Dzień 3. „Okładkowe perełki w dymku” – gdzie zaprezentowałem najlepszą -w mojej opinii – okładkę komiksu z serii „Bler”.

Dzień 4. „Wtedy złapałem się za głowę” – gdzie porozmawialiśmy z Rafałem Szłapą o początkach Blera.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s