Okładkowe perełki #22

Tydzień z Blerem.

Jeśli w tym tygodniu piszę o Blerze to zdecydowanie powinienem wskazać również jakąś okładkę z tej niesamowitej serii. Muszę przyznać, że wybór wcale nie jest prosty, bo Rafał Szłapa ma niezwykły dar do tworzenia znakomitych ilustracji i z tomu na tom robi to coraz lepiej.

W miarę jak rozwijała się historia o krakowskim superbohaterze, tak autor nieustannie poprawiał coś w tomach już wydanych. Najczęściej były to okładki, które pojawiały się do kolejnych odsłonach komiksu. I właśnie dziś zaprezentuję tę, która w mojej opinii jest najlepsza, a ukazała się dopiero przy reedycji drugiego tomu pt. „Zapomnij o przeszłości”.

Źródło: Blik Studio/Rafał Szłapa

Oczywiście, to co teraz napiszę to tylko i wyłącznie moja interpretacja, niemniej jednak dziesiątki odbić bohatera w rozbitym lustrze mogą sugerować jego rozbicie emocjonalne. Jeszcze niedawno był tylko zwykłym dystrybutorem książek, jeżdżącym po Małopolsce ze swoją ofertą. Później, w wyniku splotu wydarzeń zyskał swoje supermoce, które wykorzystywał w dobrej wierze broniąc obywateli Krakowa przez różnymi niebezpieczeństwami. Teraz dowiedział się o sobie czegoś, co uświadomiło mu, że może nie jest bohaterem, a marionetką. W takiej sytuacji wielu może zadać sobie pytanie, kim tak właściwie są, a ten dylemat autor znakomicie odzwierciedlił (mniej lub bardziej zamierzona gra słów) na tej okładce.

 

Tytuł: Zapomnij o przeszłości, wydanie II

Autor okładki: Rafał Szłapa

Wydawnictwo: Blik Studio

 

Z cyklu „Tydzień z Blerem” ukazały się:

Dzień 1. „7 twarzy Blera” – gdzie zaprezentowałem wszystkie komiksy z serii „Bler”.

Dzień 2. „Mówiono mi, że skończę na ulicy”  – gdzie porozmawialiśmy z Rafałem Szłapą o jego początkach, inspiracjach i rozwoju kariery.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s