Piątki zebrane #3

Film „Wonder Woman” spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków, fanów a przede wszystkim widowni. A wiadomo, że sukces ma wielu ojców, ale nie, absolutnie nie przypisuje sobie zasług w temacie promocji. Chciałbym zwrócić uwagę na marketing filmu. A dokładniej plakaty.

Pierwsze wyjście z mroku.

Może już tego nie pamiętasz, w końcu było to jakiś rok temu, kiedy zaprezentowano ten plakat. Dla obserwatorów filmów superbohaterskich wywołał szok. No bo jak to, Wonder Woman w kolorze? I że ma czerwono-niebieski kostium i złote elementy i tło jest takie żywe. Normalnie, jakby w Warnerze wszyscy nagle ściągnęli czarne ciuchy i zmyli swoje makijaże emo. Zack Snyder, niczym Sauron, lubujący się we wszechogarniającym mroku wreszcie odkrył, że żywe kolory mogą robić klimat filmu. Ten plakat był pierwszą, nieśmiałą jaskółką zmian. A do tego pokazuje Wonder Woman w pełnej krasie.

13708397_10154313441628926_7147998445574202230_o-3
Materiał promocyjny Warner Bros.

Azjatycka wersja.

Czytałem, że to wersja chińska plakatu, ale nijak nie potrafię się doczytać w tych krzaczkach, w jakim to języku. Z drugiej strony, chiński rząd nie potrafi zrozumieć słów „Wolny Tybet”, więc chyba jest po równo. Powiedzmy, że po równo. Jak miliard do jednego. Nie wiem jak Tobie, ale mi ten plakat podoba się.

4-580
Źródło: batcave.com

 

Trzy gracje.

A teraz Amazonki x3 i do tego plakat w wersji tryptykowej z przedstawionymi: Dianą w centrum, Hippolitą (w tej roli Connie Nielsen) oraz Claire Underwood. Eee, no nie, bo to ciotka Wonder Woman, Antiopa, w której rolę wcieliła się Robin Wright. W takim zestawieniu to wygląda znacznie lepiej.

wonder woman
Źródło: filmweb.pl

 

Lustereczko powiedz przecie…

Ponownie dalekowschodni projekt plakatu, na którym Gal Gadot przeglądając się w lustrze widzi swoje odbicie jako Wonder Woman. Oj, jest w tym trochę z przepowiedni, bo oto aktorka, której wcześniejszy występ – pisząc delikatnie – nie przypadł wielu do gustu, tym razem zagrała pierwsze skrzypce i do tego za swoją kreację jest powszechnie chwalona. Jestem przekonany, że od teraz aktorka będzie powszechnie kojarzona z rolą walecznej Amazonki.

C--cDFxU0AAZHAv
Źródło: followingthenerd.com

 

Zza podwójnej zasłony.

Plakat, który obowiązuje również w Polsce. Dystrybutor wybrał opcję z alibi dla aktorki, czyli: „- Jak Wam się  nie spodoba, to nie bijcie mnie”. Gal, naprawdę nie musisz się niczego bać. Wypadłaś wspaniale i dobrze to to ty, a nie Ares jesteś na tym plakacie. Ten dopiero powinien być w strachu. Nawet wąs by mu nie pomógł.

i-dc-comics-wonder-woman-plakat
Źródło: filmweb.pl

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s